Edukacja i nauka zdalna

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-09 18:15

PDF

Edukacja i nauka zdalna

W związku z epidemią koronawirusa, placówki oświatowe w całym kraju pozostaną zamknięte przynajmniej do 26 kwietnia 2020 roku. We wszystkich szkołach w Gdyni nauka odbywa się zdalnie.

Egzaminy najwcześniej w czerwcu

Matury i egzamin kończący podstawówkę zostaną przełożone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu. Informacja o konkretnych terminach pojawi się co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów.

Zdalna nauka

Z pomocą profesjonalnych platform edukacyjnych, narzędzi do komunikacji i kreatywności gdyńskich nauczycieli, mimo odległości od szkoły, uczniowie wciąż są blisko wiedzy. Zasady zdalnej nauki regululują rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Aktualności i informacje na temat edukacji i nauki zdalnej w Gdyni znajdziecie na stronie: edukacja.gdynia.pl

Telefoniczny Punkt Konsultacyjny 

Z myślą o uczniach rodzicach i nauczycielach uruchomiony został Telefoniczny Punkt Konsultacyjny, który udziela wsparcia psychologicznego związanego ze stresem towarzyszącym izolacji, pandemii, jak również trudnościom w przejściu na naukę z domu. Psycholodzy czekają pod numerem: 58 626 26 26 (łączenie przez Gdyńskie Centrum Kontaktu) od poniedziałku do piątku, od 12.00 do 18.00.

E-Pokój Nauczycielski 

Z myślą o nauczycielach działa E-Pokój Nauczycielski. Regularnie dodawane są tam materiały dydaktyczne, które nauczyciele mogą wykorzystać w pracy, oraz pomysły na angażowanie uczniów w ramach zdalnej nauki. Zamieszczone zostały również informacje przygotowane przez gdyńskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, instruujące jak rozmawiać z dziećmi o zagrożeniu epidemiologicznym i pomagające im się odnaleźć w nowej sytuacji.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play