Edukacja i nauka zdalna

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-06-03 11:08

PDF

Trwa „odmrażanie” placów zabaw i miejsc rekreacji

Z uwagi na stan pandemii od 16 marca gdyńskie place zabaw, siłownie „pod chmurką” oraz wybiegi dla psów pozostawały zamknięte dla mieszkańców. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi rządu można ponownie korzystać z tych obiektów. Jednak wiele samorządów czeka na wytyczne Sanepidu i nie zdecydowało się na ich udostępnienie, inne stopniowo szykują się do ich otwarcia. Gdynia sukcesywnie otwiera miejskie place zabaw i miejsca rekreacji.

Zarząd Dróg i Zieleni utrzymuje łącznie 134 obiekty na terenie Gdyni. Z uwagi na wiosenną aurę i zniesienie obostrzeń dotyczących przebywania w przestrzeni publicznej wielu mieszkańców oczekiwało szybkiego udostępnienia tych miejsc aktywności. Jednak decyzja ta musiała zostać podjęta w oparciu o realne możliwości związane z bezpiecznym przygotowaniem tych przestrzeni do publicznego wykorzystania w niełatwym czasie pandemii.

- Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy chcą jak najszybciej korzystać z tych obiektów. Szczególnie najmłodsi gdynianie, którzy przez wiele tygodni nie mogli bawić się na ulubionych placach zabaw. W pierwszej kolejności musimy jednak odpowiednio przygotować tę przestrzeń do bezpiecznego użytkowania, a to wymaga czasu.  Do połowy czerwca planujemy udostępnić wszystkie 134 obiekty, które znajdują się w utrzymaniu ZDiZ. Pamiętajmy jednak o zasadach zachowania dystansu i higieny – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Urządzenia znajdujące się na placach zabaw przejdą zatem rutynowe kontrole. Taśmy zabezpieczające sprzęt do ćwiczeń zostaną ściągnięte. Kłódki i łańcuchy na bramkach placów będą zdemontowane. Dodatkowo przy każdym placu zabaw na furtkach lub przy regulaminie zostanie umieszczony komunikat zalecający zachowanie dystansu i higieny. Należy bowiem pamiętać, że pomimo poluzowania obostrzeń nadal funkcjonujemy w stanie pandemii.

Ponadto w 13-tu lokalizacjach na terenie miasta, m.in. przy wejściach na plaże, parkingach i bulwarze, pojawią się przenośne toalety tzw. toi toi. Na nich również zostaną umieszczone komunikaty zalecające przestrzeganie zasad higieny. Zgodnie z obowiązującymi zasadami toalety będą regularnie dezynfekowane.
JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play