Informacja dla przedsiębiorców

PDF

Ogródki gastronomiczne w całej Gdyni

Oto kolejna porcja udogodnień dla gdyńskich restauratorów. Ogródki gastronomiczne #wGdyni będą większe i będzie ich więcej – na terenie całego miasta! Wszystko za sprawą decyzji prezydenta Wojciecha Szczurka, dzięki której lokalni przedsiębiorcy, prowadzący działalność gastronomiczną, będą mogli wystawić stoliki na wyznaczonym pasie drogowym we wszystkich dzielnicach. Ci z restauratorów, którzy ogródki już posiadają, otrzymają możliwość zwiększenia ich powierzchni. Obie opcje dostępne będą za symboliczną opłatą 1 grosza. Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek.
 
Zwiększenie powierzchni oraz poszerzenie lokalizacji ogródków gastronomicznych to kolejna miejska propozycja, wspierająca gdyńskich restauratorów. Już kilka tygodni temu światło dzienne ujrzał kierowany do przedsiębiorców program pomocowy Falochron. Natomiast w środę rano ogłoszono, że na terenie Gdyni udostępnionych zostanie ponad 20 lokalizacji, dedykowanych nowym, sezonowym punktom gastronomicznym.
 
- Od początku tygodnia przekonujemy się, jak bardzo gdynianie oraz nasi goście tęsknili za klimatem kawiarni, barów i restauracji. Rano zaproponowaliśmy przedsiębiorcom z branży gastronomicznej ponad 20 atrakcyjnych lokalizacji rozsianych po gdyńskich dzielnicach, w których będą mogli serwować swoje specjały. Czas na kolejny krok: umożliwienie powiększania oraz wystawiania ogródków gastronomicznych na terenie całej Gdyni. – deklaruje prezydent Wojciech Szczurek.
 
Formuła jest otwarta. Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek do gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Po pozytywnym rozpatrzeniu dokumentu, przedsiębiorcom pozostanie uiszczenie symbolicznej opłaty w kwocie 1 grosza.
 
- Zależy nam, by maksymalnie upraszczać procedury i ułatwić działanie gdyńskim restauratorom, którzy od wielu tygodni pracują w pocie czoła, by ich lokale przetrwały trudny czas pandemii – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. - Nasza oferta to również ukłon w stronę mieszkańców, którzy okazali ogromną solidarność z gastronomikami i masowo zamawiali jedzenie na wynos. Wszyscy nie mogliśmy doczekać się chwili, gdy będzie można ponownie zasiąść przy stoliku naszej ulubionej restauracji czy kawiarni, dlatego teraz chcemy umożliwić tę przyjemność jak największej liczbie gdynian – dodaje.
 
Przypomnijmy, że od ponad miesiąca gdyńscy przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z Falochronu, czyli miejskiego pakietu pomocowego, którego jednym z elementów jest np. zwolnienie najemców miejskich lokali z opłat.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play