Komunikacja miejska

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-05-18 11:38

PDF

Od 18 maja więcej pasażerów w komunikacji miejskiej

W związku ze znoszeniem kolejnych obostrzeń przez rząd, od najbliższego poniedziałku więcej osób będzie mogło pojechać jednocześnie jednym pojazdem komunikacji miejskiej. Nowe limity dopuszczają możliwość zajęcia 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących, z uwzględnieniem zasady, że połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

- Gdyńska komunikacja miejska jest doskonale przygotowana, by wraz z wprowadzanymi zmianami dbać o bezpieczeństwo pasażerów. Według nowych zasad w pojeździe będzie można zająć 30% wszystkich miejsc, pamiętając jednocześnie, że tak jak do tej pory, połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Dlatego od poniedziałku w autobusach i trolejbusach pojawią się dwa rodzaje plakatów informujących podróżujących o tych limitach, a wszyscy kierowcy w sieci gdyńskiej komunikacji zostali zobligowani do powiadamiania drogą radiową o każdej sytuacji, w której liczba pasażerów w pojeździe będzie przekraczała nowe normy. Na tej podstawie będziemy na bieżąco dostosowywać ofertę komunikacyjną dla mieszkańców, by była ona bezpieczna i jak najlepiej odpowiadała na ich potrzeby – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Na każdych drzwiach pojazdu (z wyjątkiem pierwszych) umieszczone zostaną plakaty przypominające o obu nowych zasadach (możliwość zajęcia 30% wszystkich miejsc i połowa miejsc siedzących nadal wolna). Pojawią się też takie, które szerzej będą informować o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z komunikacji miejskiej. W dalszym ciągu na co drugim siedzeniu wyeksponowane będą plakaty informujące o wyłączeniu danego miejsca z użytku.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play