Komunikacja miejska

PDF

Wracamy do „szkolnych” rozkładów jazdy

Od poniedziałku, 11 maja 2020 r., w gdyńskiej komunikacji miejskiej w dni powszednie przywracamy obowiązywanie rozkładów jazdy ważnych w dni nauki szkolnej, z wyjątkiem dwóch typowo szkolnych linii 244 (w Sopocie) i 265 (w gminie Kosakowo), które nie będą funkcjonować.

- Zdecydowaliśmy się na rozkład szkolny ze względu na większą liczbę kursów w takim rozkładzie na niektórych liniach niż w okresie wakacji, a teraz jest to szczególnie ważne, gdyż obowiązują limity maksymalnej liczby miejsc w pojazdach równe połowie liczby miejsc siedzących, czyli autobusy i trolejbusy mogą zabierać liczbę pasażerów odpowiadającą mniej więcej 15% pojemności nominalnej – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Zmiany zostaną wprowadzone od poniedziałku, 11 maja przede wszystkim ze względu na uwarunkowania formalne – wynikająca z przepisów konieczność zaplanowania grafików kierowców (i podania ich im do wiadomości) z pewnym wyprzedzeniem.

W okresie przejściowym, w dni powszednie do 8 maja, jeszcze więcej kursów będzie „bisowanych” – zamawiane są w tym celu kolejne pojazdy. Zdublowane kursy planowane będą również w godzinach międzyszczytowych, w których zdecydowanie większą mobilnością zaczęli wykazywać się w ostatnich dniach seniorzy podróżujący zarówno na zakupy, jak i na działki. Właśnie w rejonach działek ZKM Gdynia odnotowuje bardzo duży wzrost popytu poza godzinami szczytów.

Pełne rozkłady jazdy wszystkich linii są dostępne na stronie www.zkmgdynia.pl.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play