Pomoc społeczna

PDF

Bezpiecznie w placówkach całodobowych


Specjalne środki bezpieczeństwa i ścisły reżim sanitarny wprowadzono w gdyńskich ośrodkach wsparcia: Chwarznieńska 93 i Bosmańska 32 A. To placówki opieki całodobowej oferujące pomoc osobom, które z powodu stanu zdrowia nie mogą przebywać w dotychczasowym miejscu zamieszkania, a potrzebują specjalistycznego wsparcia czy pomocy w powrocie do zdrowia.

Wstrzymane są odwiedziny. Wstęp do budynków mają tylko pracownicy co oznacza, że wszystkie niezbędne dostawy przyjmowane są przed budynkiem, a towary dezynfekowane.

Przed wejściem do budynku każdy pracownik musi zdezynfekować ręce. Dwa razy dziennie mierzy im się temperaturę. Kilka razy w ciągu dnia odkażane są m.in. sprzęty, blaty, stoliki, klamki.

Podobne zasady obowiązują w Domu Pomocy Społeczne przy ul. Pawiej. Wprowadzono zakaz odwiedzin naszych mieszkańców. Kontakt z rodzinami odbywa się tylko telefonicznie. W stałym kontakcie z rodzinami pensjonariuszy są pracownicy socjalni, którzy na bieżąco informują o samopoczuciu podopiecznych.
Mieszkańcy przebywają w swoich pokojach, gdzie dostarczane jest całodzienne wyżywienie. Aktywność podopiecznych prowadzona jest w miarę możliwości z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa dostosowanych do obecnej sytuacji. Pracownicy domu, a w szczególności personel działu medyczno-opiekuńczego stara się także wspierać i pomagać podopiecznym w przezwyciężaniu trudności związanych z tymczasową izolacją.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play