Pomoc społeczna

PDF

Gdynia wspiera - oglądaj i korzystaj z pomocy

Czas izolacji i brak bezpośredniego kontaktu z rodziną, bliskimi czy nawet sąsiadami znacząco wpływa na samopoczucie nas wszystkich. Każdy inaczej radzi sobie z izolacją w domu, oderwaniem od środowiska z pracy lub szkoły. I choć w ostatnim czasie obostrzenia ulegają stopniowemu złagodzeniu, pamiętajmy, że okres pandemii jeszcze całkowicie nie minął. W ramach Gdyńskiego Falochronu Pomocy specjaliści psycholodzy i terapeuci, przygotowują cykl filmów edukacyjnych dla mieszkańców o tym, jak sobie radzić w obecnej sytuacji.

Zaplanowane jest przygotowanie ośmiu krótkich klipów, które będą udostępniane mieszkańcom cyklicznie, dwa razy w tygodniu. Autorami materiałów są gdyńscy psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień i lekarz psychiatra. Filmy skierowane są do mieszkańców Gdyni - zarówno do młodzieży i ich rodziców, jak i do seniorów oraz ich opiekunów.
 
- Poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych wymaga od nas pozostania, jeśli to tylko możliwe, w domach - przekonuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Po blisko dwóch miesiącach społecznej izolacji wiemy doskonale, że nie jest to wcale łatwe i coraz częściej wielu z nas zaczyna odczuwać skutki tej sytuacji. Gdyńscy specjaliści wpadli na pomysł, aby nagrać krótkie klipy filmowe bezpośrednio do mieszkańców, którzy mogą coraz trudniej radzić sobie z obecną rzeczywistością.

Klipy będą się pojawiać sukcesywnie między innymi na stronie www.gdynia.pl, Gdynia Rodzinna oraz na portalach społecznościowych.

Osoby, które mają potrzebę konsultacji ze specjalistą, proszone są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22.

Pomoc, nie tylko w obszarze wsparcia psychologicznego, można również uzyskać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl.

- Na trudny czas kryzysu związanego z pandemią Gdynia przygotowała Falochron: szeroki program wsparcia, którego jeden z filarów dotyczy spraw społecznych. Obejmuje nie tylko pomoc informacyjną, prawną, rzeczową, lecz także odpowiednie wsparcie w związku z brakiem dochodów czy trudnościami w uiszczeniu opłat czynszowych lub eksploatacyjnych za mieszkanie komunalne - podsumował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Projektując szeroki wachlarz pomocowy przyświecała nam przede wszystkim jedna myśl, aby spróbować zminimalizować skutki, jakie dotkną gdynian z powodu epidemii koronawirusa. Najnowsza inicjatywa gdyńskich specjalistów w obszarze wsparcia psychologicznego jest jednym z elementów Gdyńskiego Falochronu, dlatego gorąco zachęcam do oglądania przygotowanych przez nich materiałów filmowych i w razie potrzeby do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z osobami dyżurującymi po drugiej stronie linii.


Harmonogram emisji filmików edukacyjnychProwadzący Filmy będą publikowane we wtorki i w czwartki od 12 maja o godz. 9:00 na stronie www.gdynia.pl

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play