Pomoc społeczna

PDF

Gdynia wydaje maski najbardziej potrzebującym

Od czwartku, 16 kwietnia, zgodnie z decyzją rządu, mamy obowiązek zakrywać twarz w miejscach publicznych. Każdy będzie musiał nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. 

Od jutra rząd nakazuje nosić poza domem maseczki, a w każdym razie zasłaniać usta i nos. Miasto chce wspomóc tych, którzy dotąd maseczki nie mają, potrzebują jej, a choroba, niepełnosprawność albo inne ważne powody sprawiają, że nie mogą się zaopatrzyć sami.

Takie osoby mogą zgłosić swoją potrzebę pod numerem telefonu 512 495 765. Będzie on czynny w dni robocze w godzinach od 10 do 17. Potrzebującym maski dowiozą harcerze, następnego dnia po zgłoszeniu. Są to bawełniane maseczki, które miasto zakupiło od gdyńskiej Spółdzielni Inwalidów Wybrzeże, wspierając tym samym lokalnego przedsiębiorcę.

Prosimy, by z telefonu korzystały tylko te osoby, które naprawdę nie mogą poradzić sobie same. Prosimy także o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy ich odbiorze.

Większość gdynian zawczasu zaopatrzyła się w różnego rodzaju maseczki. Można je kupić w sklepach, aptekach, a także on-line.

Przypominamy, że w absolutnej wiekszości są to wyroby niemedyczne, które nie mają takich filtrów i nie dają takiej ochrony, jak te których używa personel szpitali. Mogą jednak spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i dlatego warto je używać, do czego w Gdyni zachęcamy od kilku dni.

Zarazem przypominamy, że maseczka czy chustka na twarzy nic nie dadzą, jeśli zapomnimy o pozostałych regułach, a przede wszystkim częstej dezynfekcji rąk, unikaniu skupisk ludzkich i zachowywaniu odległości.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek składa serdeczne podziękowania wolontariuszom z Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka", którzy w ramach harcerskiej służby podjęli się dystrybucji maseczek dla potrzebujących gdynian.JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play