Pomoc społeczna

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-07 14:23

PDF

Gdyńskie Centrum Aktywności Seniora działa wirtualnie!

W sieci jest już około 40 wykładów i zajęć nagranych specjalnych dla gdyńskich seniorek i seniorów.W sieci jest już około 40 wykładów i zajęć nagranych specjalnych dla gdyńskich seniorek i seniorów.


W połowie marca, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku do odwołania zawiesił swoją działalność. Nie działają też miejskie kluby seniora, prowadzone przez Centrum Aktywności Seniora (które koordynuje także działalność GUTW) oraz kluby wspierane przez miasto, a prowadzone np. przez stowarzyszenia.

Wykładowcy GUTW, specjalnie dla swoich studentek i studentów, nagrali swoje wykłady i przygotowali ćwiczenia z przedmiotów, które są w ofercie GUTW.
Wirtualny Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku znaleźć można pod adresem www.wirtualny.cas.gdynia.pl.

By ułatwić gdyńskim seniorom wzajemne kontakty, ale też by podpowiedzieć, jak spędzać czas, gdy nie działają kluby seniora i Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, powstała facebookowa grupa Gdyńscy Seniorzy - Wirtualnie.

To miejsce, w którym seniorzy dzielą się informacjami o tym, gdzie można znaleźć bezpłatne e-booki i audiobooki, gdzie prowadzone się transmisje koncertów czy spektakli teatralnych lub które muzea udostępniły swoje zbiory w internecie. Tu można z sobą po prostu porozmawiać.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play