Pomoc społeczna

PDF

Jak izolacja wpływa na seniorów?

Jak wspierać osoby starsze w tym trudnym dla wszystkich czasie? Jak wzmocnić ich poczucie bezpieczeństwa? Między innymi na te oraz wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w dzisiejszym filmie edukacyjnym z cyklu „Gdynia wspiera".

- Pandemia koronawirusa jest sytuacją kryzysową, zaburzającą poczucie bezpieczeństwa i wzmagającą lęk oraz brak przewidywalności, co wydarzy się jutro. Przede wszystkim jest jednak zagrożeniem dla osób w wieku 65+ - informuje Katarzyna Zasowska, psycholog i psychogerontolog.

Opiekujecie się osobą starszą? A może mieszkacie z seniorem po sąsiedzku? W takim razie koniecznie obejrzyjcie film i posłuchajcie porad specjalisty.Osoby, które chciałyby porozmawiać ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22. Pomocy można również poszukać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl
 
A w czwartek, 28 maja dostępny będzie specjalny materiał dla nastolatków.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play