Pomoc społeczna

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-08 11:59

PDF

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: wsparcie przez cały tydzień

MOPS działa w trybie interwencyjnym. Priorytetowe są wszystkie działania, które mają wyeliminować sytuacje zagrożenia życia i zdrowia. Zgłoszenia w pozostałych sprawach są przyjmowane, ich rozpatrywanie odbywa się w miarę aktualnych możliwości – a te zależą od sytuacji epidemicznej.
 
– Sytuacja spowodowana koronawirusem jest trudna dla wszystkich ale dla tych, którzy z różnych powodów korzystają ze wsparcia pomocy społecznej, jest trudna w sposób wyjątkowy. Mogą pojawić się dodatkowe kłopoty związane ze stanem zdrowia czy pogorszeniem sytuacji materialnej. Uruchomiona już w połowie marca dostawa pakietów żywnościowych najbardziej potrzebującym czy wprowadzenie ścisłych rygorów sanitarnych w placówkach opieki całodobowej dają naszym podopiecznym poczucie bezpieczeństwa – zauważa Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Kontynuujemy świadczenie usług opiekuńczych dla osób samotnych, z powodu stanu zdrowia pozostających w łóżkach. Stale monitorujemy sytuację w każdym obszarze działalności MOPS, by w razie potrzeby móc objąć wsparciem kolejne osoby. To codzienna, niezwykle ważna praca zespołu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, za którą dziękuję.

Z myślą o osobach potrzebujących wsparcia w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w dzielnicowych ośrodkach pomocy społecznej uruchomiono dyżury telefoniczne oraz mobilne zespoły reagowania kryzysowego.

Dyżury pod telefonami pełnione są przez siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00, w weekendy w godz. 10.00 - 18.00. Do DOPS należy zgłaszać się telefonicznie, zgodnie z rejonizacją.

* Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1 - tel. 58 627 20 00, dops1@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack, Wiczlino, Mały Kack, Orłowo.
 
* Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 2 - tel. 58 625 17 49, dops2@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Oksywie, Babie Doły, Pogórze, Obłuże.
 
* Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3 - tel. 58 663 20 20, dops3@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Leszczynki, Grabówek.
 
* Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 4 - tel. 58 620 24 00, dops4@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, Działki Leśne, Witomino - Radiostacja, Witomino - Leśniczówka, Chwarzno.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play