Pomoc społeczna

PDF

Nastolatek w czasie pandemii

Młodzież, jak ryba wody, potrzebuje kontaktu ze swoimi rówieśnikami, żeby żyć . Niestety czasami dorosłym trudno to zrozumieć. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy wszystkich ogarnia złość, strach i lęk o nadchodzącą przyszłość.

Dr Agata Cichoń-Chojnacka, psychiatra dzieci i młodzieży zwraca się bezpośrednio do nastolatków:

„Chcę Wam powiedzieć, że macie prawo się źle czuć w tym specyficznym czasie. Wielu z Was do końca nie wie, co z nimi będzie. Trzymam za Was kciuki, abyśmy przeszli przez ten trudny czas z jak najmniejszymi ranami, z jak najmniejszymi bliznami, ale wyposażeni w więcej strategii radzenia sobie z trudnościami i bez gubienia tak cennych relacji z innymi ludźmi”.Osoby, które chciałyby porozmawiać ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22. Pomocy można również poszukać na stronie internetowej www.gdyniawspiera.pl.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play