Pomoc społeczna

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-08 12:06

PDF

Pomóż Bankowi Żywności pomagać


Dwa gdyńskie sklepy społeczne, z których na co dzień  korzystają osoby borykające się z życiowymi trudnościami, pracują na pełnych obrotach. Czynne są w te same dni i w tych samych godzinach. Obowiązują jednak wzmocnione zasady bezpieczeństwa, tak jak obecnie w każdym innym sklepie.

W trakcie epidemii sklepy społeczne wspierają nie tylko tych, którzy korzystali ze wsparcia wcześniej, ale przygotowują też paczki dla osób, które nagle straciły źródło utrzymania i potrzebują pomocy. Działalność Banku Żywności, operatora sklepów społecznych działającego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gdyni, można wesprzeć – środki zostaną wykorzystane m.in. na zakup środków dezynfekcyjnych dla kierowców.

Zainteresowanie sklepów i firm przekazaniem darowizn jest wyższe niż zazwyczaj. To wiąże się jednak z dużymi kosztami dla Banku Żywności: zakupem paliwa do samochodów, płynów dezynfekujących, rękawiczek i maseczek dla kierowców, by mogli pracować w jak najbezpieczniejszych warunkach.

Zbiórkę funduszy „Pomoc w czasie pandemii” można wesprzeć online, szczegóły dostępne są tu: bztrojmiasto.pl/pomagam

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play