Sprawy urzędowe i ważne telefony do służb

PDF

Otwieramy urząd dla mieszkańców od 1 czerwca

Już od 1 czerwca mieszkańcy będą mogli załatwić więcej spraw bezpośrednio w Urzędzie Miasta, korzystając z obsługi na parterze po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji. Zgodnie z prawem gdyński magistrat będzie mógł jednocześnie przyjąć jedną osobę na każde stanowisko obsługi. Na czas ograniczeń pomieszczenia w Miejskiej Informacji Turystycznej zostaną wykorzystane na miejsce spotkań z interesantami.

Reagujemy na znoszenie kolejnych obostrzeń związanych z pandemią i przygotowujemy urząd do przyjęcia mieszkańców. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, od 1 czerwca Urząd Miasta Gdyni będzie gotowy do bezpośredniej obsługi interesantów na parterze budynku magistratu.

- Szybko dostosowaliśmy się do warunków pandemii i w ostatnich tygodniach obsługa mieszkańców przez internet funkcjonowała bardzo sprawnie. Jednocześnie wiemy, że istnieją szczególne sytuacje, w których mieszkańcom szybciej i łatwiej jest porozumieć się w bezpośrednim kontakcie z urzędnikiem. Zadbamy o środki ochrony i zorganizujemy miejsce w budynku tak, aby bezpiecznie przyjąć jak największą liczbę interesantów - mówi Rafał Klajnert, dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Wizyty będą prowadzone w Sali Obsługi Mieszkańców, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz Wydziale Dochodów. Udostępniony zostanie też oddział banku mieszczący się w budynku urzędu. Nadal zamknięta pozostanie natomiast Kancelaria Ogólna, więc wciąż będzie możliwość skorzystania z wrzutni funkcjonującej przy wejściu głównym do obu budynków magistratu.

Aby organizacja przebiegała sprawnie, miasto wkrótce uruchomi infolinię i kalendarz na stronie www.gdynia.pl, które pozwolą na wcześniejsze umówienie spotkania.

Swoje sprawy urzędowe będzie mogło jednocześnie załatwiać tylu mieszkańców, ile funkcjonuje stanowisk obsługi. Określa to Rozporządzenie Rady Ministrów z 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Mieszkańcy nie będą mieć dostępu na pozostałe kondygnacje urzędu. Pracownicy pozostałych komórek będą spotykać się z mieszkańcami także w wydzielonych, odpowiednio zabezpieczonych pomieszczeniach na parterach dwóch budynków Urzędu Miasta, przy al. Piłsudskiego i przy ul. 10 Lutego. Wszyscy urzędnicy będą wyposażeni w identyfikatory, środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości umówienia się w celu załatwienia określonych spraw wraz z numerami telefonów do poszczególnych komórek zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play