Sprawy urzędowe i ważne telefony do służb

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-07-29 13:44

PDF

Ślub w USC w większym gronie bliskich

Ostatnie zmiany w ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa umożliwiły między innymi zwiększenie liczby osób obecnych podczas ceremonii ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni. Od 25 lipca limit ten wynosi 18 osób. Przypominamy, w jaki sposób możemy w gdyńskim USC najwygodniej załatwić sprawy ślubne i nie tylko.

Od początku trwania pandemii Urząd Stanu Cywilnego w Gdyni funkcjonował w trybie dostosowanym do aktualnych zaleceń sanitarnych. Początkowo w ceremonii ślub udział mogli brać jedynie narzeczeni, świadkowie oraz fotograf upamiętniający te jakże ważne dla młodej pary chwile. Stopniowo ograniczenia te były zmniejszane. Do nowożeńców w urzędzie dołączyć mogli ich rodzice, a od 30 maja łączna liczba gości wynieść mogła 10 osób.

Najnowsze zmiany w obostrzeniach, wprowadzone przez rząd 25 lipca, pozwalają na udział łącznie 18 osób podczas ceremonii ślubnych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni. Limit ten nie obejmuje pracowników USC, tj. urzędnika udzielającego ślubu oraz uświetniającego uroczystość muzyka.

W dalszym ciągu istnieje obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w budynkach użyteczności publicznej, a co za tym idzie – w Urzędzie Stanu Cywilnego również. Wyjątkiem jest tutaj para młoda, która podczas zawierania małżeństwa może na sali ślubów zdjąć zakrycie.

Jak załatwić pozostałe sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni?


W przypadku zawarcia związku małżeńskiego ustalanie terminu ślubu cywilnego lub wydanie zaświadczeń do ślubu w kościele odbywa się w gmachu urzędu, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty. W tej sprawie należy dzwonić pod numer telefonu 58 626 26 26.

Wcześniejsze umówienie wizyty obowiązuje również przy przyjmowaniu oświadczeń o uznaniu ojcostwa i składaniu oświadczeń po rozwodzie o powrocie do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa. W tych sprawach również obowiązuje numer telefonu 58 626 26 26.

Rejestracja zgonów możliwa jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-14. Pozostałe czynności, które nie wymagają osobistego stawienia się klientów w USC, wykonywane są wyłącznie na podstawie wniosku złożonego drogą korespondencyjną poprzez pocztę tradycyjną lub platformę ePUAP. Korespondencję można także składać do wrzutni w głównym wejściu do Urzędu Miasta Gdyni przy al. marsz. Piłsudskiego 52/54.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play