Sprawy urzędowe i ważne telefony do służb

PDF

Urząd Miasta na pełnych obrotach

Od 1 czerwca w Urzędzie Miasta Gdyni więcej spraw można załatwić osobiście. Warunkiem jest dokonanie wcześniejszej rezerwacji, ponieważ zgodnie z prawem instytucja może jednocześnie przyjąć jedną osobę na każde stanowisko obsługi.
 
Od czerwca możliwe są wizyty w Sali Obsługi Mieszkańców, Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Dochodów. Dodatkowo na miejsce spotkań z interesantami wykorzystywane są też pomieszczenia w Miejskiej Informacji Turystycznej (w budynku przy ul. 10 Lutego 24).
Nadal zamknięta jest Kancelaria Ogólna, dlatego wciąż można korzystać z wrzutni przy wejściu głównym do obu budynków magistratu: przy al. Marsz. Piłsudskiego i przy ul. 10 Lutego.
 
- Od poniedziałku działamy według nowych zasad i do tej pory udało nam się już umówić oraz przyjąć 1321 osób - mówi Rafał Klajnert, dyrektor Urzędu Miasta Gdyni. - Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach szybciej i łatwiej jest porozumieć się w bezpośrednim kontakcie z urzędnikiem. Dlatego razem ze zmianami dotyczącymi przyjmowania mieszkańców w urzędzie, przygotowaliśmy też sposób rezerwacji, który zapewnia maksymalnie sprawną i bezpieczną obsługę.
 

Jak się umówić do urzędu?

 
Warunkiem skorzystania z bezpośredniej obsługi w Urzędzie Miasta jest wcześniejsze umówienie wizyty.
 
Rezerwacji można dokonać:
Od 8 czerwca ruszy również rejestracja internetowa, z której będą mogli korzystać posiadacze Karty Mieszkańca po adresem gdynia.pl/konto


Niezbędna lista telefonów kontaktowych


Referat Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów:

Referat Dowodów Osobistych - 58 668 87 05 oraz 58 668 87 15
Referat Ewidencji Ludności i Meldunków - 58 668 87 29 oraz 58 668 87 30
Urząd Stanu Cywilnego - 58 668 81 21
 
Osoba rezerwująca wizytę musi podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, opcjonalnie adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji z datą i godziną. W przypadku braku konta mailowego - dane zostaną przekazane telefonicznie.

Rejestracja zgonów bieżących w Urzędzie Stanu Cywilnego odbywa się tak, jak do tej pory od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00, bez konieczności wcześniejszego umawiania wizyty.

Wszyscy urzędnicy są wyposażeni w identyfikatory, środki ochrony osobistej oraz płyny dezynfekcyjne.
 
Regulamin rezerwacji jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play