Sprawy urzędowe i ważne telefony do służb

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-07 14:16

PDF

Ważne telefony do służb

Zadzwoń, jeśli potrzebujesz wsparcia specjalistów

Gdynia uruchomiła numer 58 743 21 64, pod którym każdy mieszkaniec uzyska informacje na temat wsparcia. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-20.00. Dyżurujący pod nim specjaliści odpowiadają na pytania dotyczące wyłącznie:
– koronawirusa – profilaktyki zakażeń i postępowania w wypadku podejrzenia zakażenia
– sytuacji opieki nad dziećmi i młodzieżą oraz zasiłków opiekuńczych
– wskazówek postępowania dla seniorów
– informacji o instytucjach i organizacjach pomocowych, do których należy zgłosić się w kryzysowej sytuacji życiowej, gdy nie można liczyć na pomoc sąsiadów i rodziny.

Osoby, które znalazły się w kryzysie psychicznym, mogą uzyskać wsparcie pod całodobowym numerem telefonu: 58 622 22 22.

POLICJA

W przypadku zgłoszeń alarmowych obowiązują numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych).

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. W niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowymi możliwy jest za pomocą aplikacji „Moja Komenda” (dostępnej bezpłatnie w sklepie Google Play oraz AppStore). Policja uruchomiła również portal Policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami Policji w całym kraju. Dodatkowo dla osób głuchych i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) lub system językowo-migowy (SJM), istnieje możliwość połączenia z dowolnego miejsca z wykorzystaniem komputera lub telefonu z funkcją wideo z dostępem do internetu z jednostką Policji z bezpośrednim dołączeniem tłumacza języka migowego. Usługa dostępna jest w dni robocze w godz. 8:00 – 20:00.

Do dyspozycji mieszkańców pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji. Dla Gdyni będą to:


STRAŻ POŻARNA

W przypadku zgłoszeń alarmowych obowiązują numery 112 i 998. 

Kontakt z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni możliwy jest za pośrednictwem numeru telefonu 58 660 23 00 lub adresu e-mail sekretariat.gdynia@straz.gda.pl.

Przyjmowanie mieszkańców w komendzie przy ul. Władysława IV 12/14 jest zawieszone.

Odwołane zostają wyznaczone kontrole i wizje lokalne oraz zawiesza się planowanie kolejnych.

Pisemne wnioski oraz uzupełnień wymagających podpisu będzie mogło nastąpić jedynie poprzez pocztę tradycyjną na adres: Komenda Miejska PSP w Gdyni, ul. Władysława IV 12/14, 81-353 Gdynia

W związku z powyższymi zmianami załatwienie niektórych spraw może ulec wydłużeniu.
Procedury będą obowiązywały do odwołania.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play