Sprawy urzędowe i ważne telefony do służb

PDF

Zniesienie popołudniowych i weekendowych dyżurów telefonicznych w DOPS

Od pierwszego czerwca zostają zawieszone popołudniowe i weekendowe telefoniczne dyżury w czterech gdyńskich Dzielnicowych Ośrodkach Pomocy Społecznej. Telefony interwencyjne będą czynne w normalnym trybie, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30. W dalszym ciągu w razie konieczności pracownicy MOPS pozostaną w kontakcie z policją i Sanepidem i wraz z żołnierzami WOT będą dostarczać interwencyjne pakiety żywnościowe osobom przybywającym w kwarantannie.

Decyzję o zawieszeniu dyżurów podjęto ze względu na niewielkie zainteresowanie mieszkańców i brak telefonów po południu i w weekendy z prośbą o pomoc. Inaczej rzecz się miała w początkowym okresie pandemii, gdy telefony i dyżurujące przy nich osoby pracowały przez siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00, a w weekendy w godzinach 10.00 - 18.00.

- W związku z sytuacją pandemiczną w gdyńskim systemie wsparcia społecznego odnotowaliśmy kilkaset nowych rodzin, którym udzieliliśmy pomocy finansowej bądź rzeczowej. – poinformował Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W dalszym ciągu w razie konieczności pracownicy MOPS pozostaną w kontakcie z policją i Sanepidem i wraz z żołnierzami WOT będą dostarczać interwencyjne pakiety żywieniowe osobom, przybywającym w kwarantannie. Gdyby wymagała tego sytuacja, popołudniowe i weekendowe dyżury telefoniczne mogą zostać przywrócone. Na razie tryb podwyższonej gotowości w MOPS zostaje zawieszony i do Dzielnicowych Ośrodków Pomocy Społecznej będzie można dzwonić od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.30
 
Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 1
tel. 58 627 20 00
e-mail: dops1@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo, Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack, Wiczlino, Mały Kack, Orłowo

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 2
tel. 58 625 17 49
e-mail: dops2@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Oksywie, Babie Doły, Pogórze, Obłuże

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 3
tel. 58 663 20 20
e-mail: dops3@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Cisowa, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Leszczynki, Grabówek

Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej nr 4
tel. 58 620 24 00
e-mail: dops4@mopsgdynia.pl
Obsługuje dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play