Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-20 10:46

PDF

Gdyńskie plaże, bulwar i molo ponownie otwarte

Od poniedziałku, 20 kwietnia, gdyńskie plaże, a także molo w Orłowie ponownie otwarte dla mieszkańców. Pozwala na to nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów, które znosi dotychczasowy zakaz korzystania z publicznych terenów zielonych i rekreacyjnych. Na powrót Dostępne także będą m.in. lasy, parki i bulwary.

Ponowne otwarcie gdyńskich plaż, molo w Orłowie a także bulwaru Nadmorskiego to efekt zmian w rządowym rozporządzeniu. Zgodnie z nimi zniesiony zostaje zakaz korzystania z publicznych przestrzeni zielonych i rekreacyjnych. Do tej pory objęte nim były m.in. lasy, parki, promenady, bulwary czy właśnie plaże. Od poniedziałku, 20 kwietnia, znów będą otwarte dla mieszkańców.

- Otwierając bulwar, gdyńskie plaże i molo zwiększamy przestrzeń rekreacyjną w mieście. Korzystajmy z niej mądrze i odpowiedzialnie, wtedy kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu wszystkich nas obowiązują podstawowe zasady takie jak zachowanie odpowiedniego dystansu, dezynfekcja rąk i obowiązek zakrywania ust i nosa - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W związku z wprowadzanymi zmianami ponownie otwarte zostają także także parkingi przy Gdyńskim Akwarium, ulicy Orłowskiej oraz Polance Redłowskiej.

Wprowadzone zmiany nie obejmują placów zabaw i siłowni pod chmurką – te w dalszym ciągu pozostają zamknięte.

Przypomnijmy: decyzją rządu od początku kwietnia obowiązywał zakaz korzystania z terenów zielonych i rekreacyjnych. Zniesienie niektórych zakazów i ograniczeń ogłoszone zostało w miniony piątek, 16 kwietnia. Przepisy wchodzą w życie od poniedziałku 20 kwietnia. Możliwość korzystania z plaż czy bulwarów nie zwalnia jednak z podstawowych zasad zachowania dystansu co najmniej 2 metrów od drugiej osoby oraz zakrycia ust i nosa.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dn. 19.04.2020 ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpeniem stanu epidemii

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play