Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

PDF

Nie jedź na SOR, skorzystaj z teleporady lekarzy

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło platformę, na której można uzyskać teleporadę lekarską i pielęgniarską, bez konieczności wychodzenia z domu.

Masz objawy, które Cię niepokoją? Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Powinieneś skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Pamiętaj! Nie idź do przychodni, ani na SOR. Możesz zakazić innych.

Skorzystaj z teleporady jeśli:
Jeśli jest po godzinach pracy przychodni lub z innego powodu nie możesz uzyskać pomocy od swojego lekarza, wystarczy, że wypełnisz online formularz zgłoszeniowy i umówisz się na teleporadę.

Czym jest i jak skorzystać z teleporady?


Teleporada jest usługą przygotowaną z myślą o pacjentach, którzy podejrzewają obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w swoim organizmie. Mogą oni w prosty sposób umówić się na teleporadę lekarską lub pielęgniarską w formie wideorozmowy lub telekonsultacji. Podczas konsultacji pacjent może otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie.

Aby pacjent mógł skorzystać z teleporady, powinien wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.pacjent.gov.pl/teleporada. Na podany w formularzu adres e-mail otrzyma wiadomość, w której zawarta będzie instrukcja. Pacjent może połączyć się z pracownikiem medycznym za pomocą komputera lub laptopa wyposażonego w kamerę, mikrofon oraz głośnik bądź przez telefon.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon. Komputer lub laptop musi mieć głośniki, kamerę i mikrofon.

Pamiętaj jednak, że od momentu wysłania przez Ciebie formularza do udzielenia teleporady może minąć od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od liczby dyżurującej kadry medycznej i czekających pacjentów. Informację o terminie teleporady otrzymasz mailem. Zostaniesz wówczas poproszony o zalogowanie się na platformie teleporad. Niestety, jeśli przepadnie termin Twojej teleporady, wrócisz na koniec kolejki.

Godziny udzielania teleporad


Teleporadę można uzyskać 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.
W dni robocze w godzinach 8:00-18:00 powinieneś w pierwszej kolejności spróbować skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, możesz również skorzystać z teleporady.

Twój stan jest ciężki?


Nie czekaj. Zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999 i uprzedź, że możesz mieć koronawirusa.

Wszelkie pytania dotyczące platformy Teleporad należy zgłaszać na adres e-mail: telepacjent@csioz.gov.pl.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play