Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-05-22 16:04

PDF

Noś maskę! Chroń siebie i innych

Złagodzenie pewnych obostrzeń nie zwalnia nas z obowiązku noszenie maseczek w miejscach publicznych. Nadal trzeba pamiętać o zakrywaniu nosa i ust, a nie przestrzeganie tego przepisu grozi upomnieniem lub mandatem, a co gorsza zarażeniem siebie lub innych.

Trzeba pamiętać, że wciąż obowiązuje nakaz dotyczący zakładania maseczek na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Być może panująca za oknem wiosna i powolne „odmrażanie” różnych sfer życia wpłynęło na ignorowanie tego obowiązku. Zakrywanie twarzy może jednak spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa i dlatego wciąż warto to robić.


Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek nosi maseczkę, fot. Przemysław Kozłowski

- Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo albo ma jedynie niewielkie dolegliwości. Czasami możemy sobie sami nawet nie zdawać sprawy, że zarażamy innych - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. - Ten wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, a osłona twarzy pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się aerozolu. Dlatego ja noszę maskę i proszę, aby Państwo również o niej pamiętali. Robimy to raczej dla innych, niż dla siebie. Źle jest być egoistą - dodaje prezydent.

Z nich możemy brać przykład


Mieszkańcy Gdyni pokazali, jacy są zdyscyplinowani w majowym konkursie fotograficznym „Człowiek w maseczce ochronnej w gdyńskiej przestrzeni miejskiej”. Bierzmy z nich przykład!Laureaci gdyńskiego konkursu fotograficznego „Człowiek w maseczce ochronnej w gdyńskiej przestrzeni miejskiej”, fot. Tomasz Gierszewski, Lucyna Lewanowska, Monika Michałek, Wojciech Dobraszczyk, wilow92

Kilka informacji o wirusie
Grafika ze strony www.szpitalepomorskie.eu

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play