Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-07-13 12:29

PDF

Opowiedz, jak COVID-19 zmienił twój biznes

Gdynia zbada i zdiagnozuje sytuację lokalnych biznesów, a wiedza zostanie wykorzystana do zminimalizowania skutków pandemii i przygotowania jak najtrafniejszych form wsparcia. Ruszyła internetowa ankieta dla gdyńskich przedsiębiorców.

Minęło już kilka miesięcy od momentu, w którym gospodarka musiała zwolnić ze względu na pandemię koronawirusa. Przedsiębiorcy z dnia na dzień musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, często walcząc o przetrwanie swoich biznesów. Pomocną dłoń wyciągnęły m.in. samorządy. Powstał Gdyński Falochron, czyli zbiór rozwiązań adresowanych do różnych grup społecznych, w tym i do lokalnych firm.

Nadeszła pora na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków. „Wpływ COVID-19 na prowadzenie biznesu w Gdyni” - tak zatytułowano ankietę dla gdyńskich przedsiębiorców, która zbada m.in. skuteczność form wsparcia oferowanych do tej pory przez miasto, ale i dalsze oczekiwania biznesu wobec samorządu. To także diagnoza obecnej kondycji firm.

- Aktywnie monitorujemy sytuację w związku z koronawirusem i niemal od początku pandemii prowadzimy działania minimalizujące jej skutki gospodarcze. Dane, których chcemy zaczerpnąć od gdyńskich przedsiębiorców pozwolą nam rzetelnie ocenić, jak w praktyce spisały się proponowane przez miasto formy wsparcia. Dowiemy się, czy nasz projekt Gdyńskiego Falochronu celnie trafił w potrzeby biznesu, a do tego pomyślimy o nowych rozwiązaniach, które pomogą lokalnym firmom stanąć na nogi w tym trudnym czasie. Silna gospodarka to podstawa funkcjonowania każdego rozwiniętego miasta – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Kwestionariusz przygotowano we współpracy z Radą Ekonomiczno-Społeczną Zespołu Tematycznego UrbanLab Gdynia ds. adaptacji do życia po pandemii.

Ankieta jest dostępna w wersji online, jej wypełnienie zajmuje zaledwie około 10 minut. Dostępna do 24 lipca pod tym linkiem: www.badanialis.pl/wplyw_covid19_gdynski_biznes

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play