Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-29 11:53

PDF

Po majówce otwarte hotele, przedszkola i centra handlowe

4 maja, w poniedziałek, zniesione zostaną kolejne ograniczenia wcześniej wprowadzone przez rząd. W drugim etapie tzw. „nowej normalności” otwarte zostaną m.in. niektóre instytucje kultury, miejsca noclegowe i galerie handlowe. Wróci także możliwość odbycia zabiegów rehabilitacyjnych, a od 6 maja również działalność żłobków i przedszkoli.

Wprowadzenie kolejnego etapu rządowego programu zostało ogłoszone podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem premiera RP oraz ministra zdrowia.

Nowe zasady zaczną obowiązywać po długim weekendzie majowym, w większości od poniedziałku 4 maja. Zmiany wprowadzone w pierwszym etapie nadal pozostają aktualne. W dalszym ciągu obowiązują także wspólne dla całego programu podstawowe zasady bezpieczeństwa, a zatem:


ETAP II (od 4 maja)


Od najbliższego poniedziałku uruchomiona zostanie działalność:
Od środy, 6 maja, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym wznowią:
Z opieki w nich będą mogły skorzystać dzieci rodziców pracujacych.
Decyzję o otwarciu placówek podejmować będzie organ prowadzący po konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz podmiotami nadzorującymi.W drugim etapie (od 4 maja) powróci również możliwość odbywania zabiegów rehabilitacyjnych. Zasada ta nie dotyczy jednak salonów masażu.Kolejne etapy (III i IV) mają być ogłaszane w cyklu co dwa tygodnie. Należy jednak pamiętać, że decyzje o ich wprowadzeniu mogą być przyśpieszane lub spowalniane.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play