Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

POWRÓT

Zaktualizowano: 2020-04-17 12:26

PDF

Rząd znosi część ograniczeń

Od najbliższego poniedziałku, 20 kwietnia, zmianie ulegnie część obowiązujących zasad bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Nowe przepisy m.in. otwierają do celów rekreacyjnych parki i lasy, a także umożliwiają wejście do sklepu większej liczby osób. To pierwsza część działań, które składają się na tzw. Nową Normalność – rządowy plan stopniowego znoszenia ograniczeń i odmrażania gospodarki.

Na specjalnej konferencji prasowej w czwartek, 16 kwietnia premier RP w towarzystwie ministra zdrowia ogłosił rządowy plan, w myśl którego stopniowo znoszone będą kolejne obostrzenia i zakazy wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Nowa Normalność – bo tak nazywa się program – dzieli się na cztery etapy połączonych wspólnymi podstawowymi zasadami higieny i bezpieczeństwa. Pierwszy etap wejdzie w życie najbliższy poniedziałek, 20 kwietnia. Wprowadzenie kolejnych zależeć będzie od dynamiki rozwoju epidemii, a więc m.in. od przyrostów liczby zarażonych.PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA


Bazą dla całego projektu są stałe, niezmienne podstawowe zasady. Należą do nich:


ETAP I


Pierwszy etap wprowadzony zostanie już w najbliższy poniedziałek, 20 kwietnia. Zmianom ulegną następujące zasady i ograniczenia:

ŻYCIE SPOŁECZNE

 
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

Nowe zasady dotyczą także handlu i usług. Dozwolona liczba osób jednocześnie robiących zakupy zależeć będzie od wielkości sklepu.


ETAP II

ŻYCIE SPOŁECZNE

W drugim etapie Nowej Normalności otwarte zostaną niektóre instytucje kultury. Będą to:
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA


ETAP III

ŻYCIE SPOŁECZNE


DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA


ETAP IV

ŻYCIE SPOŁECZNE

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA


ANALIZA DYNAMIKI ROZWOJU EPIDEMII

Choć znamy datę wprowadzenia pierwszego etapu projektu, to jego kolejne części uzależnione są od tego jak w naszym kraju postępować będzie epidemia koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia co tydzień będzie przeprowadzać ewaluację zmian, jakie zachodzą w zasadach bezpieczeństwa.

Przejście do dalszych etapów zdejmowania obostrzeń zależeć będzie od:

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play