Wszystko co musisz wiedzieć o koronawirusie

PDF

Uśmiech mimo wszystko - gdyńska rodzina potrafi!

Czas pandemii, tak zwany „lockdown" i zmiana z dnia na dzień przyzwyczajeń to dla wszystkich trudny sprawdzian. Teraz, gdy powoli wracamy do normalności, można już podsumować minione miesiące. A jak sobie poradziła z pandemią Gdynia Rodzinna?

W związku z zamknięciem miejskich placówek Gdynia Rodzinna przeniosła szereg swoich działań z Centrum Aktywności Rodziny i z przestrzeni miejskiej do sieci.

- Musieliśmy w Gdyni Rodzinnej zmienić styl pracy niemalże natychmiast. Efekt był. Ponad 230 000 odbiorców w ciągu 3 miesięcy. Ale przecież nieważne są liczby, kiedy chodzi o relacje, wsparcie i zbudowanie w odbiorcach poczucia bezpieczeństwa w czasie, kiedy nikt nie wiedział co się wydarzy. Udało się. To efekt współpracy fenomenalnego środowiska gdyńskich instytucji, firm i osób prywatnych i zaproszenia ich do współtworzenia tak zwanej nowej, wirtualnej gdyńskiej rodziny - podsumowuje Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej w Gdyni.

W czasie „lockdown” Gdynia rodzinna zaplanowała szereg działań skierowanych do dzieci (młodszych i starszych), młodzieży, rodziców oraz do całych rodzin.

Do komunikacji wykorzystywała dostępne narzędzia online: stronę internetową, profil na Facebooku i… telefon.

Gdynia rodzinna - co zrobiła i wciąż robi?


Gdynia rodzinna tworzy programy autorskie, spotkania z ekspertami, współpracuje z partnerami, buduje społeczność Gdyni rodzinnej, wspiera i pomaga.

Efektem jej działań jest stworzenie nowych, ciekawych projektów edukacyjnych, utrzymanie współpracy z partnerami, wzrost aktywności i pozytywny odbiór działań wśród użytkowników oraz zwiększone zainteresowanie w mediach społecznościowych, w których jest obecna.

Autorskie programy


#otobajka 
To 10 minutowe prezentacje wybranej bajki czytane przez zespół Bałtyckiego Teatru Różnorodności, działającego przy Gdyńskim Centrum Kultury. Bajki czytano z domów, ogrodów lub balkonów.
 
„Wpadnij do nas... online!", czyli odwiedź miejskie instytucje kultury.
To akcja dla gdyńskich rodzin, której celem było zachęcanie do odwiedzenia gdyńskich instytucji kulturalnych, które oferują ciekawe zajęcia, pokazy i publikacje online. Częścią spotkań były również pokazy krótkich filmów o tych instytucjach, ale pokazane z zupełnie innej strony.

„Dzieci pytają” - akcja informacyjna dla dzieci.
Dzieci mają o wiele mniej dostępu do wiedzy o tym, jak zmienia się ich otoczenie podczas pandemii, a jak się okazuje mają wiele pytań, przemyśleń, zmartwień z tym związanych i ciekawi je, jak zmienił się dzisiejszy świat, który je otacza, miasto, szkoła czy podwórko.
„Dzieci pytają” to cykliczne spotkania z wiceprezydent Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą, która online odpowiadała na pytania dzieci na Facebooku.

Chodźcie przed ekrany, czyli animacje dla dzieci online.
Dzieci w wieku 0-10 lat były zaproszone do wspólnej zabawy przed komputerem. Niecodzienne, wesołe i zaskakujące animacje prowadziły dwie animatorki - Zuzia i Zosia.

#ważnarozmowa to spotkania z ekspertami różnych dziedzin, np. psychologiem, logopedą czy panią z Urzędu Pracy.

#rodzinnespacery - cykl spotkań o podróżach, tych małych i dużych.

„Dzieciaki w chacie"
To projekt z pomysłami na zabawę w rodzinnym gronie. W tym animacje i cykl warsztatów plastycznych we współpracy z lokalną arteterapeutką Aleksandrą Bańkowską oraz „Eko Rodzina" w Gdyni - warsztaty ekologiczne we współpracy z fundacją Planet for Generations.

Więcej informacji o działaniach Gdyni rodzinnej można znaleźć na stronie internetowej lub na Facebooku.

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play