Pomoc społeczna

PDF

Wspieramy seniorów w domach


W okresie pandemii szczególną opieką i uwagą otaczani są gdyńscy seniorzy. Do osób samotnych, niesamodzielnych, których codzienne funkcjonowanie w dużym stopniu uzależnione jest od pomocy innych osób, docierają opiekunki świadczące usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania.

Opiekunki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udzielają wsparcia w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych: dostarczeniu zakupów, przygotowaniu i spożywaniu posiłków czy wykonywaniu czynności higienicznych.
Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i zarządzania kryzysowego świadczenie usług opiekuńczych ograniczono jednak do tych osób samotnych, które nie mogą liczyć na wsparcie rodziny w zakresie zaspokajania podstawowych, niezbędnych potrzeb życiowych.     

Kontakt w sprawie usług opiekuńczych – z dzielnicowym ośrodkiem pomocy społecznej, właściwym dla miejsca zamieszkania. Więcej informacji...

JEDEN NUMER 58 626 26 26

To Twój sposób na kontakt z miastem w każdej sprawie. Ten serwis prowadzi Miasto Gdynia. Łatwo i szybko możesz pozyskać informacje w każdej sprawie, która dotyczy miasta. Zadzwoń i znajdź odpowiedź.

Podgląd aplikacji

Pobierz Teraz !

ikona aplikacji App Store

ikona aplikacji Google Play